VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Získejte až 40 tisíc Kč subvence na tepelná čerpadla pro úsporu energií

Získejte až 40 tisíc Kč subvence na tepelná čerpadla pro úsporu energií

Když hledáte způsoby, jak snížit své náklady na energii, je tepelné čerpadlo skvělou možností. Tepelná čerpadla využívají energii z přírody (zde konkrétně tepla vzduchu, země nebo vody), aby vytvářela teplo pro vaše domácnosti. To znamená, že můžete nahradit drahé palivo nebo elektřinu z místní sítě a dosáhnout významných úspor energie v čase.

A co kdybychom vám řekli, že Česká republika nabízí až 40 tisíc Kč subvence pro domácnosti, které si koupí tepelná čerpadla? Ano, je to pravda - vláda nabízí tuto podporu v rámci svého programu na podporu energetické účinnosti.

Program se týká domácností, které přecházejí na tepelná čerpadla jako zdroj tepla. Subvence má pomoci zmírnit náklady na nákup a instalaci tepelných čerpadel, zejména pro rodiny s omezenými finančními prostředky. Pokud se kvalifikujete, můžete získat subvenci až do výše 40 tisíc Kč.

Kvalifikace pro subvenci není složitá. Musíte být občanem České republiky a mít trvalé bydliště na území ČR. Vaše domácnost nesmí být využívána jako podnikání, a zdroj tepla musí být energií z přírody - tedy teplo vzduchu, té země, nebo vody. Kvalifikují se také domácnosti, které již mají tepelné čerpadlo instalované, ale používají neefektivní palivo nebo elektřinu z místní sítě.

Abyste získali subvenci, musíte podat žádost u Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které spravuje program. Pokud bude vaše žádost úspěšná, subvence se vyplácí jako finanční příspěvek přímo do vašeho bankovního účtu.

Tepelná čerpadla jsou investicí do budoucnosti, která se může vrátit v podobě úspor energie a finančních prostředků v dlouhodobém horizontu. A s tímto programem subvencí můžete mít ještě větší šanci na úspěch. Pokud vás tento program zaujal, neváhejte a podívejte se na webové stránky MPO, abyste se dozvěděli více o této subvenci a podali žádost.

Klíčová slova:  

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®