VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Fotovoltaické perovskitové panely

Levnější energii ze Slunce má nabídnout nová technologie výroby panelů, která se má rozjet v Německu i v Polsku a využívá sloučenin známých jako perovskity.

Vědci objevili revoluční způsob, jak v komerčním měřítku vyrábět mimořádně účinné solární články za použití téměř „zázračného materiálu“ – perovskitu. Perovskitové solární články proto prochází bouřlivým vývojem.

Perovskit (chemický vzorec CaTiO3; oxid vápenato-titaničitý) je kosočtverečný minerál a již dlouho je oceňován pro své pozoruhodné vlastnosti, jež vynikají ve srovnání s tradičními křemíkovými solárními články.

Očekává se, že tyto fotovoltaické články nové generace budou levnější a budou mít mnohem vyšší účinnost přeměny energie. Budou také lehké a flexibilní, což umožní nové aplikace, například potahování skleněných oken tenkými vrstvami průhledných solárních panelů.

Perovskity mají rovněž jednu velkou výhodu: jsou velmi flexibilní. Při troše snahy z nich lze vyrobit panely schopné zaměřit se na určitou část světelného spektra (tj. například modrou, zelenou, červenou atd.), ale mohou být také flexibilní fyzicky – tedy doslova ohebné.

Klíčová slova:  , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®