VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Jaký je dojezd elektroauta?

Dojezd elektroauta závisí na několika faktorech, jako jsou kapacita baterie, typ a výkon elektromotoru, jízdní styl a podmínky na silnici (např. terén, teplota a rychlost). Obecně platí, že čím větší je kapacita baterie, tím větší je dojezd.

V současnosti jsou na trhu elektroauta s dojezdem od několika desítek kilometrů až po více než 600 kilometrů na jedno nabití baterie. V průměru se dojezd elektroaut pohybuje kolem 300 kilometrů na jedno nabití.

Je však důležité si uvědomit, že dojezd elektroauta se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, a proto je nutné provést vlastní výpočet s ohledem na konkrétní vozidlo a podmínky používání. Výrobci elektroaut většinou uvádějí oficiální dojezdové specifikace, které vycházejí z určitých standardizovaných podmínek. Při běžném používání může být dojezd odlišný.

Jaký typ baterií se nejvíce používá?

V současnosti se nejvíce používají lithiové iontové baterie (Li-ion). Tyto baterie jsou využívány v elektromobilech, hybridních vozidlech, a mnoha dalších elektrických zařízeních.

Lithiové iontové baterie mají několik výhod oproti jiným typům baterií. Patří mezi ně vysoká energetická hustota, která umožňuje ukládat více energie na menší ploše, vysoká účinnost, rychlé nabíjení, nízká samovybíjení, žádný efekt paměti a relativně dlouhá životnost.

Díky těmto vlastnostem jsou lithium-iontové baterie preferovanou volbou pro elektromobily a další elektrické zařízení, které vyžadují vysokou kapacitu a výkon baterií. Nicméně, technologie baterií se neustále vyvíjí a v budoucnu mohou být používány i jiné typy baterií, jako například lithium-síranové baterie, lithium-polymerové baterie, nebo solid-state baterie.

Klíčová slova:  , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®