VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Křemíkové solární panely

Křemíkové solární panely jsou nejčastěji používaným typem solárního panelu na trhu. Tyto panely jsou vyrobeny z křemíku a jsou obvykle nejúčinnější na přeměnu slunečního záření na elektrickou energii.

Základní parametry křemíkových solárních panelů zahrnují:

  1. Výkon (Watt) - výkon solárního panelu udává množství elektrické energie, které panel produkuje. Výkon se obvykle uvádí v Wattech (W) a závisí na velikosti panelu a účinnosti konverze slunečního záření na elektřinu.
  2. Účinnost (%) - účinnost solárního panelu udává, jaké procento slunečního záření se přemění na elektrickou energii. Účinnost křemíkových solárních panelů se obvykle pohybuje mezi 15 % až 22 %.
  3. Napětí (Volt) - napětí solárního panelu závisí na počtu a konfiguraci jednotlivých buněk v panelu a ovlivňuje výstupní výkon panelu.
  4. Proud (Ampér) - proud solárního panelu udává, jakým proudem se elektřina produkuje v panelu.
  5. Teplotní koeficient - teplotní koeficient určuje, jakým způsobem se mění výkon solárního panelu v závislosti na teplotě.

Hodnoty těchto parametrů se mohou lišit v závislosti na konkrétním typu křemíkového solárního panelu. Je důležité zvážit tyto parametry při výběru solárního panelu pro konkrétní projekt, aby byl zajištěn dostatečný výkon a účinnost panelu pro potřebu dané aplikace.

Klíčová slova:  , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®