VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Rozvoj infrastruktury pro nabíjení – nové možnosti pro elektromobilitu v České republice

Rozvoj infrastruktury pro nabíjení - nové možnosti pro elektromobilitu v České republice

Česká republika se postupně stává terčem zájmu v oblasti elektromobility. S růstem počtu elektromobilů na našich silnicích se zvyšuje i potřeba kvalitní infrastruktury pro nabíjení. Tomuto trendu se snaží přizpůsobit i vláda a další aktéři trhu, kteří se snaží rozvíjet nabíječky jak na soukromých parcích, tak v obcích a městech.

V posledních letech dochází v České republice k výraznému rozvoji sítě nabíjecích stanic. Některé z nich však mají značné nedostatky, které brání dalšímu růstu elektromobility v naší zemi. Jedním z těchto problémů je nedostatek nabíjecích stanic na silnicích vedoucích mimo velká města, a také nedostatek možností nabíjení u bytových domů a dalších soukromých objektů.

Vláda ale tento stav chce změnit a proto se v poslední době intenzivně pracuje na rozšíření nabíjecí sítě. Jednou z možností, kterou nabízí, jsou dotace, jež pomáhají stavebníkům instalovat podpůrné prvky pro elektromobilitu. Dále se plánuje podpořit výstavbu nových, rychlo nabíjecích stanic, které by zajistily rychlou a pohodlnou nabíječku elektromobilů. Kromě toho se v současnosti uvažuje o podpoře nákupu elektromobilů, což by mohlo být dalším impulzem pro rozvoj elektromobility v České republice.

Společnosti jako je například ČEZ, E.ON nebo innogy se snaží rozšiřovat nabíjecí sítě hlavně na dálnicích a silnicích první třídy. Tyto sítě v současnosti pokrývají již většinu území naší země. Některé sítě nabíjecích stanic těchto společností jsou navíc propojeny s nabíjecími sítěmi v Německu a Rakousku.

Celkově lze tedy říci, že výrazný nárůst poptávky po elektromobilních nabíjecích stanicích přiměl mnoho dodavatelů energie a místních samospráv k rychlým akcím a investicím do elektromobility. Díky tomu mohou majitelé elektromobilů využívat komfortní nabíjení v prevítěžených oblastech, včetně nákupních center, letišť, zdravotnických zařízení a dalších míst. Vzhledem k trendům udržitelné mobility se elektromobilita začíná stávat nezbytností pro mnoho obyvatel měst a byla v tomto ohledu pozitivně přijata.

Klíčová slova:  

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®