VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Jaký je rozdíl mezi slunečními kolektory a solárními panely?

Sluneční energie je jednou z nejčistších a nejekonomičtějších forem energie, které jsou nám k dispozici. Díky pokrokům v technologii solárních panelů a slunečních kolektorů může tato obnovitelná zdroj energie být využita téměř všude na světě. Nicméně, mnoho lidí si stále plete sluneční panely s slunečními kolektory a není si jisté, jaký je mezi nimi rozdíl. V tomto článku se podíváme na to, co jsou sluneční kolektory a solární panely a jak se od sebe liší.

Solární panely jsou zařízení, která přeměňují sluneční záření na elektrickou energii. Když sluneční záření dopadá na povrch solárního panelu, fotovoltaické články obsažené v panelu absorbují sluneční světlo a uvolňují elektrony, což vytváří stejnosměrný elektrický proud. Tento proud je následně přeměněn na střídavý proud, který může být použit pro napájení elektrických spotřebičů nebo pro ukládání do baterií.

Na druhé straně jsou sluneční kolektory zařízení, která přeměňují sluneční záření na teplo. Tyto kolektory jsou často využívány pro ohřev vody nebo vytápění domů. Sluneční kolektory jsou obvykle složeny z absorpční vrstvy, izolační vrstvy a průhledného krytu. Když sluneční záření dopadá na absorpční vrstvu, ta ho absorbuje a přeměňuje na teplo, které se následně předává do vody nebo vzduchu.

Hlavním rozdílem mezi slunečními panely a slunečními kolektory je to, jak přeměňují sluneční záření na energii. Solární panely přeměňují sluneční záření na elektrickou energii, zatímco sluneční kolektory přeměňují sluneční záření na teplo. Oba typy zařízení využívají sluneční energii k výrobě čisté a ekologické energie

Klíčová slova:  , , , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®