VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Smart grid a elektromobilita: spojování sil pro udržitelnou energetiku

Titulek: Smart grid a elektromobilita - spojení pro udržitelnou energetiku

Smart grid a elektromobilita se staly v poslední době velmi aktuálními tématy. Proč? Protože jsou pro udržitelnou energetiku klíčové. Co to vlastně znamená?

Smart grid - chytrá síť

Smart grid je v podstatě moderní elektrizační síť. Je přizpůsobivá, schopná přijímat a poskytovat informace o aktuálním stavu distribuce elektrické energie a umožňuje udržet požadovanou úroveň napětí a frekvence v různých částech sítě. Díky této inteligentní síti je možné být efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí.

Elektromobilita - čistá a udržitelná cesta

Elektromobilita znamená používání elektromobilů, tedy vozů poháněných elektrickou energií. Elektromobily jsou příkladem udržitelné mobility, jelikož nevypouští do ovzduší emise a zároveň snižují závislost na fosilních palivech.

Spojení Smart grid a elektromobility

Smart grid a elektromobilita dokážou spolu účinně spolupracovat a to přináší výhody pro udržitelnou energetiku a životní prostředí. Konkrétní příklad je možnost dobíjet elektromobily v zatížených časech, kdy je nižší poptávka po elektrické energii. Díky dobíjení elektromobilů v době nižší poptávky po energii se snižuje cena a využívá se.

Smart grid a elektromobilita jsou klíčovými prvky pro udržení udržitelné energetiky a tuto technologii bychom měli podporovat. Je to příslib snížení emisí a tím pádem krok k lepší budoucnosti.

Zdroj: ElectricityInfo.cz - Smart grid a elektromobilita: spojení pro udržitelnou energetiku

Klíčová slova:  

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®