VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Co je Zelená úsporám?

Zelená úsporám je název programu, který byl spuštěn v roce 2016 Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a jehož cílem je podpořit snižování spotřeby energie v rodinných domech, bytech i v průmyslu. Program poskytuje finanční podporu v podobě dotací a úvěrů na úsporná opatření a investice do obnovitelných zdrojů energie.

Zelená úsporám nabízí dotace a úvěry pro obyvatele a firmy na následující opatření:

  • Zateplení střechy, stěn a podlahy
  • Výměna oken a dveří
  • Nákup a instalaci nových zdrojů tepla (solární panely, tepelná čerpadla, biomasa, kondenzační kotle)
  • Výměnu neúčinných kotlů za účinnější
  • Ostatní úsporná opatření, jako jsou regulátory topení, solární kolektory, LED osvětlení a další

Program Zelená úsporám poskytuje dotace až do výše 50 % z celkových nákladů na realizaci úsporných opatření, maximálně však do výše 300 tisíc korun. Navíc nabízí také zvýhodněné úvěry pro ty, kteří potřebují financovat zbytek nákladů na úsporná opatření.

Cílem programu je nejen podpořit úspory energie a snížit emise skleníkových plynů, ale také podpořit místní ekonomiku a vytvořit pracovní příležitosti v oblasti energetické úspornosti.

Program Zelená úsporám lze využít prostřednictvím zaregistrovaných partnerů programu, kteří jsou přímo pověřeni provádět investiční akce na snižování energetické náročnosti budov. Vyhledat partnery programu můžete na webových stránkách Zelená úsporám. Na webu najdete také veškeré informace týkající se podmínek a postupu při žádosti o dotaci v rámci programu.

Klíčová slova:  , , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®