VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Energetický regulační úřad (ERÚ)

Energetický regulační úřad (ERÚ) je orgánem státní správy, který má na starosti regulaci činnosti v oblasti energetiky v České republice. Mezi jeho hlavní úkoly patří:

  1. Regulace cen energií: ERÚ stanovuje a schvaluje ceny energií pro koncové zákazníky a určuje pravidla pro tvorbu cen.
  2. Kontrola kvality dodávky energií: ERÚ monitoruje kvalitu dodávky energií a v případě nedostatků zasahuje.
  3. Ochrana spotřebitelů: ERÚ ochraňuje práva a zájmy spotřebitelů v energetickém sektoru a řeší stížnosti na energetické společnosti.
  4. Podpora obnovitelných zdrojů energie: ERÚ podporuje výstavbu a využívání obnovitelných zdrojů energie a stanovuje pravidla pro jejich připojení do sítě.
  5. Zabezpečení energetické bezpečnosti: ERÚ zajišťuje plánování a koordinaci opatření v případě krizových situací v energetickém sektoru.
  6. Regulace trhu s elektřinou a plynem: ERÚ sleduje vývoj trhu s elektřinou a plynem a stanovuje pravidla pro jeho fungování.

ERÚ má pravomoci v oblasti regulace, dohlížení a vymáhání dodržování zákonů v energetickém sektoru a může rozhodovat v řadě záležitostí. Může například schvalovat a rušit licence pro energetické společnosti, stanovovat podmínky pro provozování energetické sítě, určovat výši sazeb a poplatků a vydávat pokuty v případě porušení energetických předpisů.

Energetický regulační úřad Plynárenská 1 170 00 Praha 7

Telefon: +420 234 007 711 E-mail: posta@eru.cz

Webové stránky: https://www.eru.cz/

Klíčová slova:  , , , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®