VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Jakou energii vyrábíme v EU?

Výroba energie v EU je rozptýlena v řadě různých zdrojů energie: tuhá paliva, zemní plyn, ropa, nukleární energie a obnovitelná energie (jako je vodní, větrná a solární energie).

Obnovitelná energie (41 % celkové produkce energie v EU) byla největším zdrojem přispívajícím k výrobě primární energie v EU v roce 2020. Druhým největším zdrojem byla jaderná energie (31 %), následovaná pevnými palivy (18 %), zemním plynem ( 7 %) a ropa (4 %).

Výroba energie se však v jednotlivých členských státech velmi liší. Obnovitelná energie je výhradním zdrojem primární výroby na Maltě a představuje hlavní zdroj v řadě členských států s podílem více než 95 % v Lotyšsku, Portugalsku a na Kypru. Význam jaderné energie je zvláště vysoký ve Francii (75 % celkové národní výroby energie), Belgii (63 %) a na Slovensku (60 %). Pevná paliva jsou hlavním zdrojem energie vyráběné v Polsku (71 %), Estonsku (58 %) a Česku (45 %). Zemní plyn má největší podíl v Nizozemsku (63 %) a Irsku (47 %), zatímco podíl ropy je největší v Dánsku (38 %).

Klíčová slova:  , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®