VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Perpetum mobile

Perpetuum mobile je mytické zařízení, které by mělo být schopné pracovat neustále bez dodávky energie a bez ztráty energie. Jinými slovy, perpetuum mobile by bylo strojem, který by mohl nekonečně produkovat energii a pracovat bez jakéhokoli zdroje energie.

Podle zákona zachování energie, takové zařízení nemůže existovat, protože energie se nemůže vytvořit z ničeho a nemůže být zničena. Energii lze pouze přeměňovat z jedné formy na druhou, ale celková energie v uzavřeném systému zůstává konstantní.

I když se někteří lidé snažili vytvořit perpetuum mobile, všechny tyto pokusy selhaly a byly prokázány jako podvod. Fyzikální zákony neumožňují vytvoření stroje, který by mohl produkovat energii z ničeho, aniž by spotřebovával energii nebo vykazoval únik energie.

Perpetuum mobile je tedy spíše teoretickou koncepcí než reálným zařízením. Jeho existence by byla v rozporu s základními zákony fyziky a termodynamiky a byla by základem nekonečného zdroje energie, který by mohl změnit základy naší současné společnosti.

Klíčová slova:  , , , , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®