VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Ruský & norský zemní plyn

Existují některé rozdíly mezi norským a ruským zemním plynem, které jsou důležité z hlediska těžby, složení, kvality a trhu. Zde jsou některé klíčové rozdíly mezi norským a ruským zemním plynem:

  1. Těžba: Norský plyn se těží v Severním moři a jeho těžba je považována za poměrně bezpečnou a ekologickou. Na druhé straně se ruský plyn těží převážně z velkých zemních ložisek v Sibiři a v mnoha případech jsou výrobní procesy spojeny s vysokou mírou emisí skleníkových plynů a environmentálních problémů.
  2. Složení: Složení norského plynu je poměrně konzistentní a obsahuje převážně metan, s minimálními množstvími dalších plynů, jako jsou butan, propan a dusík. Na druhé straně může ruský plyn obsahovat vyšší podíl těchto dalších plynů a může se lišit v závislosti na konkrétním ložisku.
  3. Kvalita: Norský plyn je obecně považován za vysokou kvalitu a má nízký obsah nečistot, jako jsou síry. Ruský plyn může být méně kvalitní, s vyšším obsahem síry a dalších nečistot.
  4. Trh: Norský plyn je obecně orientován na evropský trh a tvoří významnou část zásob zemního plynu v Evropě. Na druhé straně je ruský plyn často využíván v Asii, ale také se dodává do Evropy, kde Rusko dodává zhruba 40% zásob zemního plynu.

S obsahem sirovodíku v norském a ruském zemním plynu je to trochu složitější.

Norský plyn se obecně považuje za relativně čistý, co se týče obsahu sirovodíku. Nicméně, obsah sirovodíku v norském plynu se může lišit v závislosti na konkrétním zdroji a místě těžby. Obvykle se pohybuje v rozmezí 0,1-0,5%.

Na druhé straně ruský plyn může obsahovat větší množství sirovodíku, zejména pokud jde o plyn z ložisek v oblasti Urengoy v Sibiři. Některé odhady uvádějí, že obsah sirovodíku v ruském plynu může být až 3%.

Je třeba poznamenat, že vysoký obsah sirovodíku může mít vliv na využití plynu v průmyslových procesech a také na vlastnosti a kvalitu plynu. Z tohoto důvodu jsou v průmyslových procesech často používány procesy úpravy plynu, aby se snížil obsah sirovodíku na přijatelnou úroveň.

Tyto rozdíly mohou mít vliv na cenu, dostupnost a využití norského a ruského plynu na trzích po celém světě.

Klíčová slova:  , , , , , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®