VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Solární energie v průmyslu

Solární energie v průmyslu: Uplatnění fotovoltaických systémů a solárních tepelných kolektorů.

Využití solární energie v průmyslu má stále větší význam z hlediska hospodárnosti a ekologie. V dnešní době se stále více společností rozhoduje pro vlastní výrobu elektřiny a tepla ze slunce. V tomto článku se zaměříme na dva základní typy solárních zařízení, které jsou v průmyslu nejčastěji používány: fotovoltaické systémy a solární tepelné kolektory.

Fotovoltaické systémy jsou založeny na fotovoltaických panelech, které umožňují přeměnit sluneční energii přímo na elektrickou energii. Tyto panely se vyrábějí ze speciálních polovodičových materiálů, jako jsou křemík nebo tellurid cadmičný. Tyto systémy jsou vhodné pro průmyslové budovy s velkými plochami střech, kde lze nainstalovat velké množství solárních panelů. Elektrická energie z fotovoltaických systémů se dá využít k napájení provozních zařízení v průmyslových budovách, například osvětlení, klimatizaci, počítače, stroje, atd. Fotovoltaické systémy se často kombinují s bateriemi, které umožňují ukládání přebytku energie pro pozdější využití.

Solární tepelné kolektory fungují na principu absorpce slunečního záření a jeho přeměnu na teplo. Tyto kolektory se často využívají k ohřevu vody pro průmyslové účely, například pro ohřev vody v kotelnách, vytápění v průmyslových halách, apod. Kolektory se vyrábějí v různých velikostech a tvarech, a mohou být instalovány na střechy průmyslových budov nebo na zem.

Výhody solárních zařízení v průmyslu jsou zřejmé. Solární energie je zdarma, nevytváří emise a snižuje náklady na energii. Investice do solárních systémů se obvykle vrátí během několika let, a poté přináší společnostem mnoho let energii zdarma.

Klíčová slova:  , , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®