VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Větrné turbíny: výhody a nevýhody obnovitelné energie získávané z větru

Větrné turbíny: Výhody a nevýhody obnovitelné energie získávané z větru

Využití obnovitelných zdrojů energie se stává stále populárnější alternativou k fosilních palivům. Mezi ně patří i energie získávaná z větru, která má své výhody a nevýhody.

Jednou z hlavních výhod větrné energie je fakt, že jde o nevyčerpatelný zdroj energie, což znamená, že ji lze využívat neustále a bez ohledu na jiné aspekty. Větrné turbíny, které jsou k získávání energie z větru využívány, mají nízké provozní náklady a nevypouští do ovzduší žádné emise oxidů síry nebo dusíku. Díky tomu přispívají k redukci emisí škodlivých látek a snižování zapojení fosilních paliv.

Další velkou výhodou větrné energie je, že nám již není třeba dovážet energii z přilehlých zemí a snižuje tak závislost na dovozu energie a možnost růstu cen energií. Vše, co potřebujeme pro výrobu větrné energie, je dostatečně silný vítr, což znamená, že můžeme dosáhnout soběstačnosti v oblasti výroby energie.

Byť jsou výhody větrné energie zřejmé, nejedná se o stoprocentně dokonalý zdroj energie. Nevýhodou větrné energie je, že závisí na variabilitě povětrnostních podmínek – slabý vítr nebo naopak bouře mohou ovlivnit množství generované energie a přinést tak rizika pro plánování výkonů elektrizace. Další nevýhodou je jejich zástavba do krajiny a možné negativní dopady na životní prostředí. Turbíny mohou zasahovat do parkových oblastí, kde je ochrana fauny a flóry velmi důležitá.

Celkově jsou větrné turbíny velmi důležitým zdrojem obnovitelné energie. Bez ohledu na několik nevýhod se větrné turbíny ukazují jako účinná možnost, jakovýroba energie pro naše budoucí světy.

Klíčová slova:  

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®