VyrobaEnergie.cz

Výroba energie: nové trendy a inovace

Zadejte hledaný výraz

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se zeptat níže nebo zadat, co hledáte!

Volná energie

Volná energie se obvykle používá jako označení pro hypotetický zdroj energie, který by mohl být využit bez spotřeby nebo ztráty jiné energie. Volná energie by tedy byla zdrojem energie, který by nevyžadoval žádný externí zdroj energie a nevykazoval žádnou ztrátu energie.

Koncept volné energie se v minulosti často spojoval s konceptem perpetua mobilu, což je hypotetické zařízení, které by pracovalo neustále a bez jakéhokoli zdroje energie. V dnešní době se však termín volná energie používá spíše pro popis možností získání energie ze zdrojů, které dosud nebyly plně využity, nebo vývoj technologií, které by umožnily využívat energii s nižšími náklady.

Příkladem technologií, které mohou využít volnou energii, jsou solární panely nebo větrné turbíny, které mohou využívat energii slunce nebo větru. Tyto technologie využívají energii, která je volně k dispozici v okolním prostředí, ale stále vyžadují nějaký zdroj energie k výrobě a údržbě. Další možností je využití tepelné energie, která je volně dostupná v okolním prostředí, jako jsou například geotermální zdroje.

Celkově lze říci, že v současné době neexistuje žádný zdroj volné energie, který by mohl poskytnout neomezené množství energie bez žádného zdroje. Nicméně stále se využívají technologie, které umožňují využití volně dostupné energie s nižšími náklady a nižším dopadem na životní prostředí.

Klíčová slova:  , , , , , , , ,

Abyste mohli přidat komentář, musíte být přihlášeni.

s2Member®